Etykiety

środa, 9 lipca 2014

Idealne na lato

Kiedy określam coś idealnym na lato, mam na myśli niewielkie gabaryty i dobre opakowanie ułatwiające transport oraz oczywiście przydatność takiego produktu.  Ten wpis nie będzie jednak o kosmetykach na podróż, czy innych niezbędnych na wyjazdach przedmiotach. Chcę napisać o grach idealnych na lato (i nie tylko). Nie mam przy tym na myśli gier sportowych typu badminton, ale "planszówki" idealne w terenie, na wyjeździe, wieczorem w hotelu/namiocie, na kocyku w parku, na plaży itp.

Posiadam trzy takie gry. Wszystkie są niewielkie i zapakowane w metalowe puszki, które zapewniają ochronę przed zgnieceniem i wilgocią. A poza tym, jak to gry, zapewniają nam świetna rozrywkę. Akurat wszystkie wymagają od uczestników spostrzegawczości, więc można to uznać za zabawę z pożytkiem ;)  Jeszcze wspomnę, że większość gier wybieramy tak, by można było w nie grać także w 2 osoby, ale wśród dzisiejszych znajdzie się jedna (jedyna w naszej kolekcji), niespełniająca tego kryterium.

 

Dobble

gra karciana

 

To dość popularna karcianka dla 2 do 8 osób. jest szczególnie atrakcyjna dla rodziców nieco starszych dzieci, bo można w nią grać już od szóstego roku życia. Oczywiście nie dajcie się zwieść, jest to też rewelacyjna rozrywka dla dorosłych. Liczy się w niej spostrzegawczość i refleks, więc nawet jeśli wydaje się być niepozorna, zapewnia spore emocje i dużo radości. Nuda także nie grozi - gra ma 5 wariantów.
W okrągłej puszce, mamy 55 okrągłych kart z ośmioma rysunkami na każdej. Wszystkie karty mają jeden wspólny rysunek. Trzeba go jak najszybciej odnaleźć :) Proste i skuteczne. Sprawdza się w każdym towarzystwie i w każdych warunkach ;) Mam jedynie zastrzeżenie do wykonania kart - mogłyby być wykonane z twardszego materiału, bo przy takiej dynamice gry są podatne na zniszczenie, ale nie ma rzeczy idealnych.

 

Panic lab

 

Tu mamy grę do 10 osób od ósmego roku życia. Przenosimy się do laboratorium,  po którym rozpełzły się ameby. Naszym zadaniem jest znaleźć odpowiednią z nich, wskazaną przez kostki. W puszcze znajdujemy znaczniki zwycięstwa, 25 kart przedstawiających: ameby, laboratoria i wentylatory oraz 4 kości. Kostki określają nam z którego miejsca zaczynamy poszukiwania i, jak wspomniałam, jakiej ameby szukamy. Występują one w 2 możliwych: kształtach,  kolorach i wzorach. Z 25 kart ameb, laboratoriów, wentylacji układamy okrąg i poruszając się od określonego przez kostkę laboratorium i również w przez nią wskazanym kierunku zaczynamy poszukiwania . Oczywiście wygrywa ten, kto pierwszy wskaże odpowiednią amebę... Na właśnie, odpowiednią. Problem polega na tym, że ameby mogą się przeistaczać, więc ameba której szukasz może się drastycznie zmienić. Łatwo się pomylić, a trzeba nie tylko być pierwszym, ale też poprawnym ;) Jest "intensywnie", jest wesoło, jest kolorowo :)

 

Palce w pralce

gra karciana

 

To właśnie jedyna gra, która przeznaczona jest od 4 (do 12) graczy. Minimalny polecany wiek to 10 lat.  Gra jest świetna na imprezy (z procentami i bez), spotkania w większym gronie, także dla zintegrowania ludzi, którzy się nie znają. Świetnie rozkręca towarzystwo. To znów gra karciana z 40 różnymi gestami. Oczywiście, niektóre są do siebie bardzo podobne. Gracze wyklaskują rytm We will rock you.  Na 3 klaśnięcie pierwszy gracz pokazuje swój gest, na kolejne "trzecie" gest innego gracza. Ten musi się zorientować, że chodzi o niego, bo teraz sam powtarza to samo. Liczba gestów, które posiadamy rośnie w trakcie gry, czasem się wymieniają. Trzeba więc obserwować dobrze innych graczy, zapamiętywać ich gesty i nie dać się zmylić. Bardzo pozytywna, wesoła i niewymagająca gra. Ja nazywam ja ratunkową grą imprezową - jeśli jest sztywno, ludzie się nie znają, coś idzie nie tak, ale także kiedy wszystko idzie świetnie - gra sprawdzi się idealnie.

To moje wybory. Łatwe do zabrania,  gwarantujące dobrą zabawę, w domu i na wyjeździe. Możecie polecić coś od siebie?

7 komentarzy:

 1. Dobble, wspaniała gra. Grałam w nią.

  OdpowiedzUsuń
 2. Aaa, Panic lab:))) Te ameby są przeurocze! Chociaż o pomyłkę przy "szybkim myśleniu" bardzo łatwo, ale i tak jest bardzo zabawnie.

  Z gier imprezowych ja jestem fanką Tabu!:))))

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie wyglądają, jeszcze ni grałam i opakowania takie że można na wakacje zabrać :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Amazing post, dear! And I love your blog:)

  I am now following you on Bloglovin, follow me back?:)

  http://www.bloglovin.com/blog/3880191
  theprintedsea.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 5. Fantastyczne! Wraz ze znajomymi najczęściej gramy w Monopol :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ooo, ja mam starą , polską Fortunę :) Niestety, brakuje mi w niej jakiegoś sensownego zakończenia, ale i tak warto grać, ćwiczyć smykałkę do biznesu, no i ten klimat sprzed lat ;)

   Usuń
 6. Super są te gry! Będę musiała coś sobie sprezentować ;) Zawsze mam ochotę w coś zagrać, a kończy się na tym, że mam do wyboru niekompletne Scrabble i Monopol (w który jak wiadomo gra się baardzo długo ;).

  Pozdrawiam,
  www.polishpea.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...