Etykiety

poniedziałek, 5 maja 2014

Bieszczady


bieszczadzkie anioły
bieszczadzki anioł ;) fot. Ślubny
Nie będzie to tekst opiewający wspaniałości wyżej wspomnianych. Tylko taki krótki poradnik. Kiedy nie jechać w Bieszczady...
1)      W długi weekend, kiedy chcesz odpocząć od ludzkich twarzy na łonie natury. Zapewniam, połowa narodu wpadła na ten sam pomysł.
2)      Kiedy czujesz w kościach, że jesteś raczej starszy niż młodszy... A konkretniej to w stawach. Jeśli myślałeś kiedyś, że wchodzenie pod górę jest trudniejsze od schodzenia, Twoje kolana mogą Ci pokazać, jak bardzo się myliłeś.
3)      Jeśli prognozy zapowiadają deszcze przez połowę czasu Twojego wyjazdu.
4)      Kiedy rozmaite znaki na niebie i ziemi zwiastują, że to nie jest dobry pomysł, nie lekceważ ich.
Jeśli zachorujesz 2 tygodnie przed planowanym wyjazdem i do dnia wyjazdu wypluwasz płuca, kaszląc – przemyśl, czy jechać. Jeśli zaraz po przyjeździe uderzysz się w kolano tak, że zginanie stanie się bolesne – może nie wychodź w góry. Kiedy stracisz pół soczewki (bez żadnych w zapasie i oczywiście bez możliwości zakupienia nowych – i nie pytajcie jak to jest możliwe „urwać” soczewkę na oku, najwyraźniej jest), zamarzniesz tak, że nadwerężone wcześniej płuca zaczną sygnalizować, że koniec jest bliski, będziesz w stanie się poruszać jedynie na prostych kolanach jak RoboCop... Może pora podkulić ogon i wrócić?

Oczywiście, jestem bardzo zadowolona z wyjazdu :) Mimo powyższych. A Ty? Ile jesteś w stanie poświęcić dla wypadu w Bieszczady? :)

4 komentarze:

 1. W takim razie już o nic nie pytam...

  OdpowiedzUsuń
 2. da się z tymi soczewkami, oj da....

  OdpowiedzUsuń
 3. Dla takich widoków jednak warto się poświęcić.

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj, znam te wszystkie złośliwości, które są na nie :P

  OdpowiedzUsuń

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...